Mex+20

 • دستگاه اشعه ایکس بسیار سبک و قابل حمل با قدرت بالا
 • بسیار سبک با پوششی بادوام و فشرده
 • دارای وضوح تصاویرتشخیصی به دلیل داشتن فناوری فرکانس بالا
 • مجهز به عملکرد کنترل از راه دور بوسیله سوئیچ دستی
 • کنترل فاصله خودکار توسط لیزر دوگانه
 • تکنولوژی نور بادوام شفاف به دلیل کولیماتور LED
 • دستگیره مناسب کاربر برای استفاده در محیط باز و قابلیت حمل راحت
 • صفحه لمسی تخت به همراه نمایشگر LCD
 • خروجی اشعه ایکس ثابت بدون تاثیر نوسانات بر قدرت خط
 • بدنه مقاوم در برابر ضربه و شوک خارجی و آلودگی محیط
 • تعداد 4 اسلات تکنیک از پیش تنظیم شده قابل برنامه ریزی (حافظهPROM)

دستگاه رادیولوژی دامپزشکی برای تشخیص سریع و بهتر بیماری ها و عارضه ها در حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد . از این دستگاه برای تشخیص بسیاری از بیماری ها مانند مشکلات در قفسه سینه ، شکم و سیستم اسکلت یا عضلانی استفاده می شود .  همچنین در زمان هایی مانند بروز تصادف یا حوادثی مشابه آن ، با استفاده از دستگاه رادیولوژی می توان میزان آسیب وارد شده به استخوان ها و یا اندام های داخلی را بررسی کرده و پس از آن دامپزشک این امکان را دارد که بهترین روش درمان را انتخاب کند .

به دلیل تحرک دام در موقع استفاده از دستگاه رادیولوژی ، تصاویر گرفته شده ، کیفیت مناسب را نخواهد داشت ، پس ابتدا دام به وسیله دارو ، بیهوش می شود تا بدون تحرک ، امکان تصویربرداری باشد و سپس تصویربرداری از دام توسط پزشک متخصص انجام میگردد .به دلیل استفاده از پرتو اشعه ایکس در هنگام تصویر برداری و نیاز به تنظیم میزان اشعه می بایست از افراد متخصص استفاده شود تا در سریعترین زمان ممکن با کمترین میزان پرتو اشعه ایکس ، تصویربرداری انجام شود . در غیر اینصورت بافت ها و سلول های بدن دام دچار آسیب و عوارض ناشی از اشعه می شود . تشخیص بسیاری از بیماری‌ها بدون استفاده از دستگاه رادیولوژی امکان‌پذیر نیست و در بعضی از مواقع عدم استفاده از آن ، تشخیص را برای پزشک بسیار دشوار می‌کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه رادیولوژی ، تشخیص و نحوه عملکرد بدن پس از درمان و یا عمل جراحی و بررسی میزان موفقیت آن است و درصورت بروز مشکلی جدید یا عدم حل مشکل قبلی در دام ، اقدام به موقع را ممکن می شازد . استفاده از دستگاه های رادیولوژی شرکت نگین همای رحمت ایرانیان ، به پزشک این امکان را می‌دهد تا انواع مشکلات داخلی را تشخیص داده و در صورت نیاز به جراحی ، این کار را انجام دهد . همچنین استفاده از دستگاه های تصویربرداری برای حیوانات دچار بیماری اورژانسی ، از اهمیت خاصی برخوردار است.

برای انجام رادیولوژی ، دام بر اساس اندام مورد نظر برای تصویربرداری در وضعیت مناسب قرار داده می شود . پس از آن ، دیتکتور (فلت پنل) در زیر یا کنار آن اندام قرار می گیرد . در دستگاه های رادیولوژی برای تصویربرداری از اشعه ایکس استفاده می شود و منبع این اشعه در داخل دستگاه جای دارد. در واقع بدن حیوان بین اشعه تابیده شده از منبع و صفحه فلزی (دیتکتور) قرار می گیرد و تعدادی از این پرتوها توسط بدن جذب شده و بخشی دیگر از آن ها به فیلم رادیولوژی (CR یا DR )برخورد می کند. این برخورد روی فیلم ، واکنش شیمیایی و به دنبال آن نقاط سیاه رنگی را ایجاد می کند . از طرف دیگر پرتوهایی که به وسیله بافت متراکم جذب شدند ، نقاط سفید رنگی را روی فیلم به وجود می آورند که با توجه به آنها دامپزشک می تواند موارد مورد نظر را بررسی کند . پس کیفیت خوب دستگاه های تولید شده در کشور آلمان ، میزان مناسب اشعه ایکس و بهترین کیفیت تصویر را به دنبال خواهد داشت .

دستگاه های تصویربرداری دامپزشکی شامل انواع مختلفی  مانند رادیولوژی ساده که برای تصویربرداری ریه و استخوان استفاده می شود ، رادیولوژی دیجیتال که با امکانات ویژه آن در تصویربرداری و سرعت در ذخیره تصاویر و رویت آنها قابل اهمیت می باشد ، سی تی اسکن که تصاویر مقطعی از قسمت های مختلف بدن حیوانات ارائه می دهد و … .

دیگر محصولات