گنادبند سربی

محافظ گناد سربی نقش حفاظت اندام های تناسلی را در برابر پرتو اشعه ایکس دارد . اندام های جنسی نیز همچون تیروئید و چشم از سلول هایی با قابلیت تکثیر بالا برخوردار می باشند . به همین منظور باید حتما در حین فرایند تصویربرداری محافظت شده تا از آسیب های بیولوژیکی برای فرد جلوگیری گردد . اندام های جنسی در مردان و زنان متفاوت بوده که روش حفاظت آن نیز می تواند متفاوت باشد.

 

 

 

از آن جایی که خطر اشعه ایکس برای بدن بسیار مضر می باشد اکثرا روپوش های سربی برای حفاظت از بدن در مقابل اشعه ایکس تولید و توزیع شده است و لایه ای از سرب برای آن وجود دارد که این لایه سربی بسیار با کیفیت و  مقاوم می باشد . گناد بند سربی یکی از همین پوشش های سربی می باشد که جهت حفاظت از اندام تناسلی بدن استفاده می گردد ، پس برای حفاظت از اندام تناسلی از گناد بند سربی سه تیکه سربی استفاده می شود . محافظ های تناسلی سربی اقلامی از تجهیزات حفاظتی هستند که برای محافظت از ناحیه تناسلی فرد در برابر قرار گرفتن در معرض اشعه طراحی شده اند. آنها به ویژه در تصویربرداری مفید هستند ، جایی که از اشعه اغلب برای گرفتن تصاویر از بدن استفاده می شود.

دامن سربی دارای کمربند و سایز بزرگ تری هست که نیمه جلوی بدن رو کاملا می‌پوشاند از ویژگی‌های مشخص گناد بند سربی و هم چنین نیم دامن سفید جنس مقاوم آن می باشد .

همچنین دارای کمربند بسیار محکم و دوخت قوی و محکم می باشد که لایه روی آن از روکش ضد آب بسیار قوی و محکم درست شده و قابلیت تنظیف دارد . خاصیت عدم شکنندگی گناد بند سربی این امکان را به فرد استفاده کننده می دهد تا بتواند به راحتی از آن استفاده کند و از بدن خود در مقابل اشعه ایکس و یا حتی در بخش‌های آنژیو گرافی و رادیولوژی برای جلوگیری از نفوذ اشعه به بدن فرد جلوگیری به عمل می آورد . در واقع گناد بند سربی نیز که در راستای حفاظت از بدن و به خصوص اندام تناسلی افراد تولید شده است که بسیار کاربرد فراوانی دارد و بسیاری از فعالان بخش های آنژیو گرافی و رادیولوژی برای حفاظت از بدن خود از این گناد بند سربی استفاده می کنند .

دیگر محصولات