تیروئید بند سربی

تیروئید بند سربی برای محافظت از تیروئید ساخته شده است که در اصطلاح به آن شیلد تیروئید سربی هم گفته می شود.

در واقع برای جلوگیری از برخورد پرتو های اشعه ایکس به تیروئید باید از تجهیزات حفاظتی ، مثل گارد های سربی استفاده کرد که با ساخت و پوشش خود از افراد در برابر این اشعه ها محافظت می کند . همانطور که می دانید گارد های سربی برای انسانها مورد استفاده قرار می گیرند که از انواع آن می توان به روپوش سربی و تیروئید بند هایی با پوشش سربی اشاره کرد.

 

 

تیروئید بند در دو مدل تولید می گردد یک مدل نوع نقاب دار و دیگری مدل معمولی می باشد . از مشخصات بارز تیروئید بند چسب با قوام آن می باشد که برای نگه داشتن دور گردن بسیار مهم است و همچنین دوخت قوی ای که باعث محکم  نگه داشتن تیروئید بند در هنگام استفاده از آن می باشد . برای دوخت آن از یک روکش نانو ضد آب استفاده شده است که قابلیت تمیز شدن را دارد و بسیار خوش دوخت می‌باشد .

 قابلیت انعطاف پذیری بسیار زیاد و هم چنین یک لاستیک سربی با کیفیت در دوخت آن استفاده شده است که این عامل باعث انعطاف‌پذیری تیروئید بند شده و موجب راحتی فرد در هنگام استفاده از آن می گردد و همچنین قسمت تیروئید فرد را کامل می پوشاند .

هیچ گونه شکنندگی در ساخت آن وجود ندارد و در هنگام استفاده به راحتی شکل می گیرد و مقاومت بسیار بالایی دارد که می توانید چندین بار از آن استفاده کنید . از دیگر ویژگی های تیروئید بند سربی این است که وزن بسیار سبکی دارد و به راحتی می‌توان آن را در همه جا استفاده و حمل نمود و دارای قابلیت تنظیم می باشد که برای همه افراد مناسب خواهد بود .

از انوع تیروئید بند سربی می توان در بسیاری از مراحل پزشکی و دندانپزشکی برای حفاظت از تیروئید افراد از آن استفاده نمود و همچنین دیگر خاصیت ضد آب بودن تیروئید بند از ویژگی های مهم تیروئید بند نیز می باشد . شرکت نگین همای رحمت ایرانیان با استفاده از یک لاستیک سربی در این تیروئید بند که به صورت سه لایه می باشد و کیفیت بسیار بالایی دارد ، قابلیت انعطاف پذیری بالای تیروئید بند سربی را بوجود آورده است تا موجب راحتی و پوشاندن کامل در ناحیه ی تیروئید فرد ‌بشود پس به خاطر داشتن خاصیت ضریب اطمینان حفاظتی ، تیروئید بند کاربرد بسیار زیادی داشته و باعث افزایش عمر استفاده از این وسیله می شود.

در پوشش های سربی که در بخش های رادیولوژی استفاده می شود ، تیروئید بند با پوشش سربی ، از تیروئید در برابر اشعه های پر قدرت گاما محافظت می کند و در زمان تصویربرداری از دام با توجه به تحرک دام بسیار مورد استفاده خواهد بود . استفاده از این وسیله برای افرادی که با تجهیزات دستگاه رادیولوژی و پرتو اشعه ایکس ارتباط دارند ،  بسیار ضروری می باشد . این تجهیزات جزو ابزار های مهم پزشکی است که در پوشاندن و محافظت فک و صورت در دندانپزشکی ، رادیولوژی و… مورد استفاده قرار می گیرد . خیلی از حیوانات که برای انجام عملیات دندانپزشکی نیاز به عکس از فک و صورت دارند پس دامپزشک یا فردیکه دام را برای تصویربرداری نگاه می دارد ، باید از این تیروئید بند استفاده کند.

دیگر محصولات